Büyütmeyi etkinleştir
Haritalar yükleniyor
Herhangi bir Sonuç bulamadık.
haritayı aç
Görüntüle Yol Haritası Uydu Hybrid Arazi Konumum Tam Ekran Önceki Sonraki
Detaylı Arama
Bulunanlar 0 sonuçlar. Sonuçlar yüklensin mi ?
Detaylı Arama
bulunanar 0 sonuçlar
Arama sonuçlarınız

Bir arazinin sit durumunu kolayca nasıl öğrenirsiniz?

Gönderen Aşkın YAKA üzerinde Nisan 3, 2018
| Blog
| 0

Bir arsa ya da arazinin doğal sit alanında olup olmadığını öğrenmek artık çok kolay. Daha önceleri belediyelere ya da Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulları’na dilekçe ile başvuruda bulunularak öğrenilebilen sit durumu bilgisine artık cep telefonlarınızdan bile ulaşmak mümkün.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Sit Alanları Yönetim Bilgi Sistemi (SAYS), doğal sitler konusunda pek çok bilgiyi içeriyor.  www.says.gov.tr adresinden ulaşılan web sitesinin, Vatandaş Bilgilendirme ve Paylaşım Sistemi (SAVAB) menüsünden bir arsa veya arazinin sit durumunu kolayca öğrenebiliyorsunuz.

SAYS web sitesinden, sit ile ilgili kanun ve yönetmelikler, sit alanlarının statüleri, kullanım durumları, kısıtları ve sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Ayrıca bu siteden Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonları’na yaptığınız başvuru ve taleplerinizi takip edebiliyorsunuz.

Sistemin mobil uygulama (GPS destekli, akıllı cep telefonu, tablet vb.) desteği ile bulunduğunuz konum ile ilgili sit alanı bilgilerine de ulaşarak sorgulayabiliyorsunuz.

Cevap yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.